Ultra 144KM

Ranking Time  Familly Name Name Sex Birthdate Nationality Bib Number City  Team
1 16:33:57 Eyaz Haim Male 1968 Israeli 11
2  17:17:19  Zwighaft  Ziv Male 1984 Israeli 32 Tel Aviv
3  17:17:19  Gur-Ari  Ori Male 1981 Israeli 31 Tikva
4  17:35:48  Tadmor  Roni Male 1963 Israeli 26  MyWay
1  18:47:50 Hecari Adi Female 1980 Israeli 5
6  19:25:39  morgenstern  benny Male 1973 Israeli 22
7  19:35:56 Geasinsky Alexi Male 1986 Israeli 25 Rishon lezion
8  19:37:42 Zvolon Eran Male 1971 Israeli 33 Raanana
9  19:42:07 Cohen Boaz Male 1964 Israeli 23 Tel Aviv
10  19:58:19  Savchenko  Viacheslav Male 1969 Israeli 24  Spartak Belgorod
11  20:01:02  Saxe  Neal Male 1967 USA 27  USA
12  20:44:39 Keidar Udi Male 1965 Israeli 13
13  20:52:54 Krauz Gilad Male 1971 Israeli 35 Netanya
14  21:25:38 Atir Yoram Male 1967 Israeli 20 Kibbutz Einat
15  21:34:28 Koster Yoav Male 1962 Israeli 3
16  21:37:13 Freulich Eliezer Male 1978 Israeli 2 Israeli Police
17  22:04:01  Reina  Yuval Male 1967 Israeli 17 Yehud
18  22:04:01 Feldman Moti Male 1969 Israeli 21 Ramat Gan
19  22:54:12 Kalmar Gal Male 1965 Israeli 34 Ramat Hasharon
20  22:59:25  Levy  David Male 1974 Israeli 1 Jerusalem
2  23:51:55 Mishal Ashmoret Female 1991 Israeli 9 Tel Aviv
22  23:52:43 Hagdish Gil Male 1967 Israeli 18 Kfat Saba
23  24:31:14 Leeoy Hadar Male 1960 Israeli 10 Kiryat Ono
24  24:55:25 Chai Eliran Male 1980 Israeli 6 Givatyim

 


Ultra 70KM

Ranking Time  Familly Name Name Sex Birthdate Nationality Bib Number City  Team
1  05:58:03 Bar Yosef Ziv Male 1971 Israel 169 Shoham
2  06:35:36  Argo  Daniel Male 1983 Israel 161 Jerusalem
3  06:45:47 Liberman Avidav Male 1959 Israel 153 Ayalot
4  07:02:46 Laniardo Alon Male 1988 Israel 154 Endure
5  07:07:34 Bok Avigdor Male 1976 Israel 141 Breakfast Club
1  07:25:07  Rosenfeld  Sue Female 1964 Israel 164  Efrata
6  07:32:09 Tsur Menachem Male 1985 Israel 148 Ganei Tal
7  07:33:24 Chazani Yedidiya Male 1979 Israel 122 Chanaton
8  07:35:38 Morad Ravid Male 1970 Israel 172 Raanana
9  07:41:11 Aroch Izik Male 1981 Israel 163 Beer Sheva
10  07:52:39 Romano Ehud Male 1972 Israel 114
11  07:55:55 Borshevsky Dani Male 1977 Israel 165 Shvoong
12  08:04:23 Vakstok Arik Male 1974 Israel 150 Endure
13  08:04:40 Dolfen Eitan Male 1977 Israel 160 Holon
14  08:05:37 Neinari Adi Male 1963 Israel 157 Ramat Hasharon
15  08:08:04 Ben-Ami Eitan Male 1975 Israel 162 Magshamim
16  08:08:38 Asolin Izik Male 1967 Israel 115  KOVO2MAX
17  08:11:12 Atias Liran Male 1981 Israel 147 Tel Aviv
18  08:11:13  Frankl  Yarden Male 1967 Israel 168  Bet Shemesh
19  08:18:59 Bar-Esh Alon Male 1971 Israel 229 Tel Aviv
20  08:22:29 Efron Udi Male 1974 Israel 107  kovo2max
21  08:23:10 Karni Alon Male 1971 Israel 120 Meshan
22  08:27:37 Leibovitz Dvir Male 1977 Israel 110 Givat Shmuel
23  08:38:01  Gour  ilan Male 1969 Israel 170 Mazkeret Batiya
24  08:38:20 Levi Roni Male 1959 Israel 135 Cochav Yair
25  08:38:44 Ben-Atia Moti Male 1975 Israel 143
26  08:41:09 Nataf Tal Male 1972 Israel 106 Nahariya
2  08:55:46 Ronen-Efergen Keren Female 1972 Israel 145 Ramat Hasharon
27  09:01:54 Vinter Shaked Male 1972 Israel 105
28  09:01:55 Sapir Eran Male 1974 Israel 146 Ramat Gan
29  09:11:29  Marks  Yonatan Male 1967 Israel 113  Endure
30  09:14:45 Gadron Ron Male 1971 Israel 142  רצי ג
3  09:26:22 Golan Yehudit Female 1969 Israel 173 Mevaseret Zion
31  09:29:50 Shartiel Adam Male 1963 Israel 111 Cochav Yair
32  09:34:14 Ben-Moshe yaron Male 1966 Israel 112 Nes Ziyona
33  09:38:20 Nochmovitz Ron Male 1976 Israel 156 Moddiin
34  09:39:45 Salman Yaron Male 1974 Israel 118 Ramat Shai
35  09:39:46 Ben Zakan Avi Male 1974 Israel 119 Selayit
36  09:41:25 Bachar Yoshua Male 1966 Israel 101 Shfayiim
37  09:48:29 Dembo Uri Male 1972 Israel 171 Raanana
38  09:56:00  Carmi  david Male 1964 Israel 131 Nes Ziyona
39  09:56:06 Polinski Arieh Male 1964 Israel 139 Rakefet
40  09:56:49 Borod Oren Male 1975 Israel 103 Nir Zvi
41  09:57:41 Leifshitz Ziv Male 1982 Israel 159 Udim
42  09:57:47 Avraham Shai Male 1975 Israel 102 Gadera
43  09:58:31 Ben Shitrit Michal Male 1970 Israel 116 Gadera
4  10:00:22 Harrari Kinneret Female 1966 Israel 121 Yehud
44  10:12:17 Avitbul Mordechai Male 1961 Israel 134 Jerusalem
45  10:14:53 Yonathan Ilan Male 1957 Israel 123 Moddiin
46  10:19:53 Silfan Ram Male 1961 Israel 155
5  10:19:54 Caspi Michal Female 1969 Israel 137
47  10:19:55 Greenberg Nir Male 1962 Israel 127
48  10:21:30  Wilunski  Ranny Male 1967 Israel 138 Tel Mond
49  10:21:32 Freidrich Avi Male 1976 Israel 108 Jerusalem
50  10:23:10 Zelboski Zeev Male 1971 Israel 144 Rosh Haayim
51  10:41:42 Cohen Amit Male 1971 Israel 130 Bat Hefer
52  10:41:42 Hod Tsach Male 1974 Israel 132 Bat Hefer
53  10:45:49  Voelker  William Male 1964 Israel 125  Jerusalem
54  10:57:18 Adar David Male 1964 Israel 109 Pardes Hana
55  11:23:15  Wolff  Aaron Male 1984 USA 104  Washington
57  11:27:17 Mordechai Matan Male 1989 Israel 136
56  11:27:17 Zagori Shani Male 1987 Israel 133 Nahariya
58  11:31:16 Cohen Moran Male 1978 Israel 158  moRUN
59  11:48:35 Michaela Rami Male 1969 Israel 117
60  11:50:27 Bisan Talel Male 1988 Israel 128
61  11:50:27 Ahroni Adam Male 1979 Israel 124 Beer Sheva

Ultra 54KM

Ranking Time  Familly Name Name Sex Birthdate Nationality Bib Number City  Team
1  04:27:50 Malkah Shlomi Male 1972 Israel 254  Zone3
2  04:33:49 Rozenfeld Ariel Male 1973 Israel 223  ZONE3
3  04:37:18 Zikarman Eli Male 1974 Israel 243  Buzz
4  04:43:02 Yechiel Avichai Male 1988 Israel 276  ZONE3
5  04:55:02 Shim Costa Male 1985 Israel 204 Hadera
6  05:01:56 Naaman Guy Male 1990 Israel 264 Shlomi
7  05:01:58 Pashchor Yiftach Male 1994 Israel 244 Merav
8  05:08:07 Keret Roni Male 1964 Israel 234  zone3
9  05:10:44 Rozenthal Avi Male 1971 Israel 294 Galia
10  05:11:37  Halachmi  Nir Male 1975 Israel 239 Barkai
1  05:15:54 Damti Limor Female 1976 Israel 277 Nes Ziona
11  05:25:56 Ben Yair Tomer Male 1978 Israel 220 Tel Aviv
12  05:29:05 Beengold Avi Male 1975 Israel 246
13  05:33:24 Anderson Nir Male 1970 Israel 300 Cfar Yedidya
14  05:37:50 Reshef Tomer Male 1968 Israel 302 Galia
15  05:41:00 Abbas Nir Male 1966 Israel 285
16  05:43:21 Arieh Bick Male 1969 Israel 284  TimeTrial
17  05:43:47 Maayan Omri Male 1978 Israel 271 Tel Aviv
18  05:44:04 Amir Dan Male 1969 Israel 248  higher  higher
19  05:45:15 Alosh Doron Male 1978 Israel 272 Maskeret Batia
20  05:46:07 Shani Shlomo Male 1965 Israel 293 Maagan Michael
2  05:48:23 Korkeen Nina Female 1988 Israel 287  Slow Motion
3  05:48:24 Meir Sharona Male 1973 Israel 214
21  05:51:51 Sheela Nadav Male 1979 Israel 224 Haifa
22  05:52:07 Saar Kobi Male 1969 Israel 275 Ramat Gan
23  05:53:25 Merchant Dimon Male 1968 Israel 227  TRI-D
24  05:54:44 Alon Ben Male 1975 Israel 296
25  05:54:45 Nachom Shalom Male 1982 Israel 299
26  05:55:25 Zuri Shuster Amnon Male 1969 Israel 213
27  05:56:31 Etz Hadar Oded Male 1960 Israel 291 Ariel
28  05:57:12 Bogdanov Michal Male 1981 Israel 225
29  05:58:02 Leon Yotam Male 1970 Israel 245  RLN
30  05:59:58 Shartser Shai Male 1973 Israel 278
4  06:00:29  Frank  Dara Female 1989 Israel 282  Jerusalem
31  06:00:32 Garin Shmuel Male 1989 Israel 283  Jerusalem
5  06:05:36 Gindelski Noga Female 1981 Israel 295 Tel Aviv
32  06:05:55 Rachamim Yosi Male 1974 Israel 257 Tel Aviv
33  06:08:42 Ozer Izik Male 1969 Israel 218
34  06:10:03 Zur Afi Male 1970 Israel 232
35  06:10:05 Mesika Ran Male 1973 Israel 255
36  06:10:08 Nesiminam Meni Male 1982 Israel 265
6  06:10:24 Ben Dror Sheli Female 1967 Israel 215  shiris
7  06:14:16 Michaeli Dalia Female 1955 Israel 238
37  06:19:01 Shavit Doron Male 1963 Israel 251 Tel Aviv
38  06:20:19 Chalfin Lior Male 1974 Israel 241 Beer Yaacov
8  06:20:38 Utchimber Ester Female 1988 Israel 221 Lod
39  06:20:38 Zemach Igal Male 1953 Israel 202
40  06:20:44  Ayalon  Shahar Male 1975 Israel 250 Ramat Gan
41  06:21:05  Horwitz  Dovid Male 1966 Israel 230  RK Runners
42  06:21:43 Shachaf Eli Male 1973 Israel 209
43  06:22:34 Mondlik Guy Male 1964 Israel 258 Ramat Hasharon
44  06:22:49  bomzon  zeev Male 1973 Israel 212 Kiryat Tivon
45  06:23:26 Peled Alon Male 1963 Israel 263
46  06:26:57 Izik Offir Male 1975 Israel 270 Holon
47  06:29:25 Harpaz Zur Male 1976 Israel 260 Tel Aviv
48  06:29:27 Kolman Michal Male 1974 Israel 253 Tel Aviv
49  06:29:30 Ram Or Male 1970 Israel 280 Tel Aviv
50  06:30:41  Penier  Mariano Male 1973 Israel 233 Cfar Saba
51  06:32:25 Sandler Izik Male 1957 Israel 298 Moddiin
52  06:32:29 Pos Gil Male 1967 Israel 269  runwithmoshe
53  06:34:06 Adrian Guy Male 1975 Israel 228 Timrat
54  06:38:54 Shenef Itai Male 1974 Israel 208 Kiryat Tivon
55  06:44:03  Kotton  Gary Male 1971 Israel 240
56  06:45:47 Avnno Dan Male 1962 Israel 217
57  06:47:52 Leve David Male 1988 Israel 216
58  06:48:09 Weinstein Ronen Male 1964 Israel 247
59  06:48:11 Karko Gal Male 1982 Israel 304 Tel Aviv
60  06:48:30 Lobel Elad Male 1980 Israel 286 Moddiin
61  06:48:32 Meiara Ariel Male 1982 Israel 249 Jerusalem
9  06:50:31 Barzilai Yael Male 1969 Israel 259  shiris
10  06:50:32 Molad Galit Female 1970 Israel 292  kovo2max
11  06:55:13 Askochedo Yael Female 1968 Israel 305 Jerusalem
62  06:57:55  glenner  michael Male 1970 Israel 236 Raanana
63  06:58:12 Farid Achia Male 1969 Israel 288 Maskeret Batia
12  06:58:14 Salgina Roxana Female 1985 Israel 206 Bat Yam
64  06:59:43  Gagliardo  Robert Male 1950 USA 261  Tucson
65  06:59:55 Barandin Zachi Male 1964 Israel 267 Tel Aviv
66  07:01:43 Offir Arik Male 1971 Israel 281 Cochav Yair
13  07:08:37 Rozenblet Maia Female 1977 Israel 268
67  07:13:22 Hoshen Itamar Male 1983 Israel 252 Tel Aviv
68  07:31:29 Yehud Tiran Male 1971 Israel 279 Zikim
70  07:38:08 Kimchi Moti Male 1969 Israel 290
69  07:38:08 Sidi Meni Male 1959 Israel 289
71  07:41:20 Einab Ilan Male 1967 Israel 301 Yehud
72  07:42:54 Halman Boaz Male 1954 Israel 306 Tel Aviv
14  07:52:30 Albelda Noah Female 1976 Israel 242  EasySpeed
73  07:55:46 Hermolin Guy Male 1965 Israel 297 Galia
74  08:08:42 Tobol Shlomo Male 1956 Israel 211 Mevaseret Zion
15  08:08:42 Reichter Adi Female 1988 Israel 210 Ramat Gan
75  08:17:00 Zur Yuval Male 1960 Israel 303